Wyszukiwanie zaawansowane

Wieża widokowa w Kotowicach

Wieża widokowa w Kotowicach


Przysiółek Utrata 0
55-011 Kotowice

Tel.
E-mail:
ocena firmy
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

opis firmy

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia .Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 – gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska – Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów.

Inwestycja była współfinansowana ze źródeł unijnych – koszt 1,5 mln zł z czego 1/3 zrefundowana zostanie ze źródeł unijnych. Istnieją projekty podwyższenia wysokości wieży o kilkanaście metrów, jednak ich realizacja zależy od pozyskania zewnętrznych środków finansowych. Oficjalne otwarcie nastąpiło  w czerwcu 2012.

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieża jest magnesem przyciągającym turystów, głownie rowerzystów korzystających z sieci tras rowerowych.

galeria

oferta

Wieża ma wysokość 40 metrów i wyposażona jest w w trzy zadaszone platformy widokowe. Obiekt powstał przy wsparciu funduszy unijnych. Wieża zlokalizowana jest w miejscowości Kotowice (przysiółek Utrata) kilkanaście kilometrów od Wrocławia na obszarze Natura 2000.

Wieżę można zwiedzać bezpłatnie, codziennie w godzinach od godz.10:00 – 20:00.

powiązane oferty

komentarze

There are no offers yet. Be the first!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Treść materiałów informacyjnych opracowana przez Stowarzyszenie Lider A4. Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś IV LEADER, działanie 431 "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.