Wyszukiwanie zaawansowane

Muzeum Galowice

Muzeum Powozów Galowice


ul. Leśna 5
55-020 Galowice

Tel. 519731102
E-mail: muzeum@gallen.pl
Strona www: www.muzeumgalowice.pl

ocena firmy
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 ocen, średnia: 5,00)
Loading...
tagi
bryczki, dofinansowanie, powozy, projekty, PROW, wnioski

opis firmy

Muzeum Powozów Galowice jest placówką o funkcji: muzealnej, edukacyjnej, kulturalnej i rekreacyjnej dla grup wiekowych od 3 -97 lat prowadzoną przez Fundację Gallen organizację pożytku publicznego oraz firmę Kuźnia Zdarzeń.

galeria

site-logo

 

oferta

Muzeum Powozów Galowice znajduje się w zabytkowym, szachulcowym  spichlerzu zbudowanym ok. roku 1730 w miejscowości Galowice koło Żórawiny, 9 km na południe od Wrocławia. Na ekspozycji zaprezentowanych jest kilkadziesiąt historycznych pojazdów konnych z całej Europy, rzędy końskie, akcesoria używane podczas podróży. Wszyscy zwiedzający są w cenie biletu oprowadzani przez wyspecjalizowanych przewodników. Placówka dysponuje także: salą wystawienniczo – konferencyjną o pow. 200 mkw, salą seminaryjno – kawiarnianą na 40 osób, wiatą plenerową ze sceną na 150 osób, rozległym terenem trawiastym z szeregiem atrakcji, jak np. kierat do rozgrywania mistrzostw w chodzeniu w kieracie. Oryginalna szwajcarska, konna kuchnia polowa, piec chlebowy, ognisko i grill potrafią zaspokoić głód największych żarłoków. Fundacja prowadzi na terenie muzeum zajęcia edukacyjne dla przedszkoli i szkół. Są to lekcje lub warsztaty poświęcone historii podróży, roli konia w rozwoju naszej cywilizacji, zajęcia ekologiczne lub integracyjne. Kafejka muzealna zapewnia napoje i „coś na ząb”, a ognisko miły nastrój. Odrębna oferta przygotowana jest dla grup seniorów oraz rodzin, którzy mogą uczestniczyć w rywalizacji sportowej w nietypowych sportach rekreacyjnych, takich jak: bule, krokiet, dysk golf, rzut podkową. Dla firm oraz rodzin istniejąca przy muzeum Kuźnia Zdarzeń organizuje w atrakcyjnym otoczeniu z wartością dodaną: seminaria, konferencje, imprezy firmowe, rodzinne. Muzeum posiada regularne połączenie autobusowe z Wrocławiem. Są to linie 503,523 startujące z ul. Kołłątaja vis a vis księgarni Eureka.

powiązane oferty

komentarze

 • paweł pisze:

  Wspaniałe miejsce, z niepowtarzalną atmosferą. Polecam nie tylko dla fascynatów powozów!

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
  Europa inwestująca w obszary wiejskie

  Treść materiałów informacyjnych opracowana przez Stowarzyszenie Lider A4. Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś IV LEADER, działanie 431 "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja".

  Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.