Wyszukiwanie zaawansowane

Zamek Topacz

Zamek Topacz


Główna 12
55-040 Ślęza

Tel. 71 771 99 99
E-mail: recepcja@topacz.pl
Strona www: www.zamektopacz.pl

ocena firmy
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)
Loading...

opis firmy

Na południe od miasta Wrocławia nad rzeką Ślęzą w otoczeniu przepięknego parku wznosi się Wieża.
Jej historia sięga XIV w. kiedy najprawdopodobniej Zakon Templariuszy wybudował ją w celu zapewnienia bezpieczeństwa przewożonych kupców wraz z ich majątkiem. Początkowo był to dwupiętrowy budynek z kamienia i cegły.
W XVI w. wieża była w rękach Heinricha Von Vogt, za czasów którego dobudowano dodatkową kondygnację z tarasem widokowym.
Nigdy nie zdobyta wieża doczekała w XIX w. dobudowania renesansowej rezydencji, w której osiedlił się właściciel pobliskiej cukrowni. Posiadłość ziemska   w Ślęzy przeznaczona była pod uprawę buraków oraz cukrownię, która przetrwała do 1945 r., dzięki czemu żaden z budynków nie ucierpiał podczas drugiej wojny światowej.  Niestety lata pięćdziesiąte miały niekorzystny wpływ na budynki, w związku z  wykorzystywaniem ich  głównie w celach magazynowych. Bogata historia tego miejsca to również Zakład Karny istniejący do 1972, którego pensjonariusze pracowali przy zakładaniu pól ryżowych w Gospodarstwie Rolnym Lasowa. Lata osiemdziesiąte to próba modernizacji i rekonstrukcji dworu przez ośrodki rolnicze, które doprowadziły tylko do powstania projektów. Prac niestety nie podjęto, a folwark z dnia na dzień niszczał i był dewastowany. Mimo przejęcia go przez prywatnego przedsiębiorcę w roku 1996 r. obiekt pozostawał niezagospodarowany i był rozkradany. Jednak rok 2002 to początek ponownej świetności obiektu, który kupiony przez Państwa Kurzewskich zostaje wyremontowany i przygotowany jako ekskluzywny obiekt hotelowo-rekreacyjny Zamek Topacz.

galeria

oferta

Oferujemy:
  •  organizację szkoleń, konferencji, seminariów i sympozjów,
  •  4 sale bankietowo-konferencyjne z nowoczesnym wyposażeniem,
  •  usługi gastronomiczne (przerwy kawowe),
  •  organizację imprez towarzyszących,
  •  zakwaterowanie w hotelu,
  •  dostęp do restauracji hotelowej,
  •  dostęp do bezprzewodowego Internetu,
  •  bezpłatny parking.

powiązane oferty

komentarze

There are no offers yet. Be the first!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Treść materiałów informacyjnych opracowana przez Stowarzyszenie Lider A4. Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś IV LEADER, działanie 431 "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.