W naszych czasach taniec ludowy nie grzeszy popularnością. Szkoły tańca nowoczesnego wspierane medialnie wyrastają jak grzyby po deszczu i cieszą się dużą popularnością. Tym bardziej chyba może być dla wszystkich zaskoczeniem, że w naszym mieście istnieje zespół tańca ludowego. A właściwie istnieje i ma już za sobą pierwsze występy przyjęte bardzo pozytywnie przez publiczność. Podczas pierwszych kilku tygodniu przez zespół przewinęła się całkiem spora grupa osób. Po miesiącu wykrystalizował się skład, który podjął ciężką i żmudną naukę tańca ludowego. Zespół ludowy „HANKA” powstał w lutym 2010r z inicjatywy uczestników zespołu. Obecnie zespól działa oficjalnie w ramach Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Skład zespołu to nauczyciele oraz osoby w różny sposób działające na rzecz naszego miasta i gminy. Obecnie liczy 9 par. Nazwa zespołu wywodzi się od imienia Pani Hani. Kim jest pani Hania? Jest osobą młodą i delikatną, zespół potrafi prowadzić „żelazną ręką”! Pani Hania jest absolwentką wrocławskiej AWF, członkiem zespołu „Kalina” działającym przy AWF we Wrocławiu oraz opiekunką zespołu „Mała Kalina”. Oczywiście od lutego br. Jest również choreografem i trenerem zespołu tańca ludowego „Hanka” w Kątach Wrocławskich. Pierwszy pokaz swoich umiejętności zespół zaprezentował we wrześniu 2010r. podczas uroczystości nadania imienia Szkole Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich. Stres, trema i strach były ogromne, ale po zejściu z parkietu tancerze otrzymali gromkie brawa. Każdy z nich był dumny, że zatańczyli dwa piękne tańce ludowe prawie bezbłędnie. Na fali tego sukcesu tancerze podjęli decyzje o kontynuowaniu działalności zespołu. Głównym celem tancerzy jest opanowanie trudnych figur tańców śląskich takich jak trojak, mietlorz, drybek, waloszek. Ponadto w swoim repertuarze posiadają tańce z różnych regionów naszego kraju np.: krakowiak, kujawiak, oberek czy mazur. Aby doskonalić swoją pasję zespół spotyka się w każdą środę w godzinach od 20:00 do 21:30 w Sali widowiskowej GOKiS.
Głównym celem tancerzy jest opanowanie trudnych figur tańców śląskich takich jak trojak, mietlorz, drybek, waloszek. Ponadto w swoim repertuarze posiadają tańce z różnych regionów naszego kraju np.: krakowiak, kujawiak, oberek czy mazur. Aby doskonalić swoją pasję zespół spotyka się w każdą środę w godzinach od 20:00 do 21:30 w Sali widowiskowej GOKiS.
There are no offers yet. Be the first!
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestująca w obszary wiejskie
Treść materiałów informacyjnych opracowana przez Stowarzyszenie Lider A4. Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś IV LEADER, działanie 431 "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja".
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Dodaj komentarz